Naše cíle
Autor: členové pobočky
Datum: 24.06. 2018
Jak napovídá název naší pobočky ČNS, hlavní oblastí zájmu našich členů je mincovnictví grošového období v zemích Koruny české. V souladu s tím jsou i naše cíle, kdy hlavním záměrem je studium a také zpřesňování poznatků o tomto mincovním období (tj. 1300-1547).

 

Praktická realizace probíhá nejenom formou sběratelství, ale členové pobočky se věnují i badatelské činnosti, jejíž konkrétní výsledky můžete zhlédnout v sekcích Publikace a Přednášky. Snaha o povzbuzení zájmu o mince grošové doby je uskutečňována také prostřednictvím poradenské činnosti (např. určování mincí), která probíhá na diskusním sběratelském fóru www.sberatel.com.

 

Pomůckou, napomáhající realizaci našich cílů, je průběžně doplňovaná obrazová databáze mincí grošového období (záložka Databáze mincí), která by se měla stát studijní základnou pro aktualizaci stávajících (případně vznik nových) typologií pražských grošů a drobných mincí grošové doby. Plně funkční přístup do obrazové databáze s možností zobrazení informací uvedených v kartě mince a fotografií v dostatečném rozlišení mají pouze členové pobočky.

 

Rádi v našich řadách přivítáme nové členy, vítáni jsou začínající i pokročilí sběratelé a badatelé se zájmem o dané období naší historie a mincovnictví (informace pro zájemce najdete v sekci Členství). Členem ČNS i pobočky Pražské groše se mohou stát i instituce (např. muzea) jímž bude v případě členství obrazová databáze rovněž přístupná. Přidejte se k nám a pomozte s realizací výše zmíněných cílů.