Neoficiální sraz v Brně v srpnu 2010
Autor: oliver
Datum: 12.05. 2014
Zpět na seznam
Zúčastnili se: patason, PEHU, LukeH2O, baissa, Marek Dyjak, oliver

 

Na konci letních prázdnin se sešlo několik členů naší pobočky v jihomoravské metropoli. Sraz byl neoficiální a měli možnost se jej zúčastnit i nečlenové pobočky, kteří však nakonec této možnosti přes prvotní zájem vůbec nevyužili a ani jeden z ohlášených hostů nedorazil. Sraz se konal v sobotu 28.8. v Šermířském klubu L.A.G. od 17:00. Většina zúčastněných nepohrdla výbornými žebírky a kolínky a dobře se bavila až do pozdních večerních hodin. Část účastníků přespala ve Starobrněnské ubytovně, jiní využili možnosti ubytování u místních.

V neděli ráno jsme se opět setkali a prošli jsme si centrum města. Úplně náhodou jsme se při procházce potkali s jinou skupinou numismatiků z Hradce Králové, kteří toho času také navštívili Brno. Pro některé z nás to bylo i příjemné první setkání s jedním z našich současných nejvýznamnějších numismatiků, se Zdeňkem Nechanickým. Obě skupinky numismatiků spolu krátce podiskutovaly a po chvíli se rozloučily a pokračovaly dál svým směrem. Před definitivním rozpuštěním jsme si poseděli u výborné kávy v Cafe plus a po té si ještě vychutnali rozhled na Brno z vyhlídky z věží Petrova.

Setkání, kterého se z avizovaného počtu členů nakonec zúčastnilo o dost méně jedinců, bylo i přesto setkáním velmi vydařeným a příjemným, na nějž si jeho účastníci jistě rádi zavzpomínají i po letech. Snad jediným zklamáním byla v neděli uzavřená numismatická expozice v MZM, jejíž návštevu měli účastníci srazu v plánu.