Neoficiální setkání v Jablonici (2013)
Autor: oliver
Datum: 21.01. 2020
Zpět na seznam
27.7.-28.7.2013 proběhl další z neoficiálních numismatických srazů, tentokrát ve slovenské Jablonici.

 

Jedním z dalších neoficiálních srazů, na němž se sešli jak někteří členové naší pobočky, tak i naši přátelé a též známí z diskusního fóra sberatel.com byl i sraz v Jablonici na Slovensku konaný 27.7.-28.7.2013. Snahu zorganizovat sraz předcházela velmi dlouhá diskuse na diskusním fóru, ale jak už to někdy bývá, ve skutečnosti se snaha zorganizovat sraz zvrhla v neplodné a nekonstruktivní tlachání. I když proběhlo hlasování o místě konání, ve finále byly výsledky hlasování zpochybňovány a diskuse nikam nevedla. Věci se hnuly až v okamžiku, kdy se domlouvání z diskusního fóra přesunulo do emailové komunikace a s konstruktivním návrhem místa organizace přišel budoucí organizátor. Návrh sice nevyhovoval všem, ale velké části zájemců ano.

Kdo se akce zúčastnil, jistě potvrdí, že akce bezesporu patří k těm nejvydařenějším numismatickým setkáním. Výtečné bylo zázemí i pohoštění, atmosféra byla skvělá a zábava trvala dlouho do noci. V rámci akce proběhly i tři numismatické přednášky, konkrétně:

 

  • Příspěvek o mincovnictví vratislavských biskupů za Třicetileté války (J. Rolenc)
  • Návod na určování peněz se lvem (P. Gregor)
  • Chemie ve službách numismatiky (L. Richtera)

 

Účastníci setkání navštívili před večerním programem i hrad Červený Kameň, prošli si expozici a navštívili i Festival stredovekeho života na hrade, který zde probíhal.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: L. Kučera, P. Kotol a P. Jankovič